Hudba Koncert Party

Ventolin (CZ)

So 15. apríla 2023 / 19:30

So 15. apríla 2023 / 23:59

Štyri roky po vydaní prelomového albumu Vitajte vydáva David Doubek alias Ventolin svoj tretí plnohodnotný album. V porovnaní s predchádzajúcim albumom je Dneska sa vyčasilo hudobne pestrejší a tematicky komornejší, nechýbajú popové ľúbostné piesne, veselé i depresívnejšie sci-fi scény či situačná absurdita. Hneď po vydaní albumu sa vydával na jesenné turné s dvadsiatimi piatimi zastávkami.

Teraz pokračuje jarným turné s pätnástimi zastávkami.

Názov albumu vyjadruje pocit, ktorý má človek pred odchodom. “Mohol by to byť aj názov melancholického milostného príbehu od Bunina alebo Landolfiho duchárskeho príbehu, ale aj sci-fi,” hovorí Ventolin. “Pandemic otriasol (mojím) hudobným svetom. Mne osobne však priniesla, pripomenula a zároveň ukázala prírodu, z ktorej vyrastáme a do ktorej patríme, ktorá dáva a zároveň berie. Ktorý je intímnym svetom vzťahov a obzorom, ku ktorému vzhliadame. Album Today It’s Getting Darker je odrazom tohto objavu,” dodáva. 

Počas príprav albumu si hudobník zobral do hry celú svoju rodinu a jeho manželka Klára Doubková si zahrala aj v nedávno zverejnenom videoklipe k piesni Mech – príbeh o zvieratách, ľuďoch, premene prostredníctvom spoločného pobytu v prírode a hudbe ako palive transcendencie na deke. Ventolin teraz pripravil lyric video k úvodnej skladbe albumu Time Shift, v ktorom hrá muža, ktorý je zaseknutý doma pri počítači a nemôže sa dostať von. 

“Time Shift” je pravdepodobne najtanečnejšia, najhlasnejšia a najpankovejšia skladba na nahrávke, prúd myšlienok, obraz muža sediaceho osamote uprostred uzamknutého priestoru pred obrazovkou počítača, vonku sa pomaly stmieva a on hľadí na automatické menu YouTube a premýšľa: Čo to je? Time Shift je akousi mojou poctou The Fall, Paranoid London alebo Sleaford Mods. Patafyzická pieseň, na ktorú môžete tancovať a vyskakovať zo seba,” hovorí Ventolin.

Vstup: 10€ / 12€ / 13€ predpredaj / 14€ na mieste

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.