Divadlo

MEDZISCÉNA / Ondrej Šoth, Zuzana Mistríková: DENNÍK ANNY FRANKOVEJ

Pi 12. mája 2023 / 19:00

Pi 12. mája 2023 / 23:59

V rámci spolupráce MEDZISCÉNA uvádzame na scéne Tabačky Kulturfabrik dielo z repertuáru Štátneho divadla Košice. Príďte si k nám pozrieť skutočný príbeh židovskej rodiny, ktorá sa skrývala počas druhej svetovej vojny v Amsterdame, ale tesne pred koncom vojny padla za obeť nacistickému vyvražďovaniu. 

Život počas ukrývania zachytila trinásťročná Annelies Marie Franková, ktorá sa spolu s rodinou skrývala dva roky v zadnej časti jednej z budov v Amsterdame. Tesne pred koncom vojny bohužiaľ padla za obeť nacistickému režimu. Anna si však zapisovala udalosti od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944 a zaznamenávala všetko, čo sa okolo nej dialo. 

Keď v marci 1944 v Oranžskom rádiu počula výzvu občanom, aby poskytli svoje zápisky do zbierky na historické účely, svoje poznámky začala prepisovať do knižnej podoby. Stihla prepísať podstatnú časť pôvodných listov a jej zápisky sa končia textom, ktorý Anna zaznamenala iba pár dní pred tým, ako ju aj jej rodinu našli vojaci a odvliekli do koncentračného tábora. O knižné vydanie zápisov sa zaslúžil Annin otec Otto Frank, ktorý ako jediný z rodiny vojnu prežil.

Inscenácia získala cenu DOSKY 2017 V KATEGÓRII MIMORIADNY POČIN V OBLASTI TANEČNÉHO DIVADLA V SEZÓNE 2016/2017

MEDZISCÉNA je projekt spolupráce Štátneho divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik. Viac info tu: http://www.sdke.sk/sk/divadlo/medziscena-prepoji-statne-divadlo-kosice-tabacku-kulturfabrik

Kupón MEDZISCÉNA môžete získať pri návšteve vybraných podujatí u nás alebo v Tabačke Kulturfabrik. Slúži k nákupu zľavnej vstupenky MEDZISCÉNA (- 20%) na všetky nasledujúce programy zaradené do tohto projektu spolupráce.

Vstup: 12€ predpredaj (9,60€ vstupenka MEDZISCÉNA) / 15€ na mieste (12€ vstupenka MEDZISCÉNA / Veľká sála