Festival

Džem - Festival kreativity a kultúry z východu

Pi 29. septembra 2023 / 19:00

Ne 01. októbra 2023 / 20:00

DŽEM FESTIVAL už v septembri!

Východné Slovensko sa môže chváliť drahokamami, ktorých inde niet a druhý ročník festivalu kreativity a kultúry DŽEM ti koncom septembra presne 29. 9. – 1. 10. prinesie tie najobrúsenejšie diamanty, ktoré umenie Slovenska ponúka. Tabačka dlhodobo prináša svetový program, no nezabúdaj ani na všetky výnimočné lokálne klenoty! Príď pozrieť to najligotavejšie z kreatívneho priemyslu, nezávislej kultúry a umenia! Spolu s našimi partnermi v kultúre a kreatívnom priemysle sme si pre teba pripravili koncerty lokálnych umelcov, divadlo, diskusie a mnoho ďalšieho. Máš sa na čo tešiť! 

Festival finančne podporilo Mesto Košice.

 

Program

29.9. PIATOK

DISKUSIE (Fabrik Space)

16:00 Tabačka Talk s novozvoleným riaditeľom Fondu na podporu umenia Róbertom Špotákom

18:00 TBCK Forward s Oleksandrou Khalepa

 

KONCERTY (Veľká sála) 

19:30 Sugoi Kimono + Ph1l

20:30 Nicholas Naison

22:00 FVLCRVM

 

AFTERPARTY (Fabrik Space) 

22:30 Daniel Weirdone

23:45 Gomblik aka Zaffer 9 DJ

01:15 Domizako

02:45 Uboziakmimo

 

30.9. SOBOTA

 

12:00 – 18:00 MAME Market (Veľká sála)

 

KONCERTY (Fabrik Space) 

20:00 Bad Elektric

21:30 Pipesh

 

DIVADLO (Blackbox)

11:00 Štoplík – bábkové predstavenie pre deti

21:00 Čiernobiela

21:45 TBCK Forward Perform – Ana Turos 2023 

 

AFTERPARTY (Radio K67)

22:00 Martin Haberland

00:00 Uber Acid

02:00 Miklei

 

Tabačka Talk s novozvoleným riaditeľom Fondu na podporu umenia Róbertom Špotákom

Na festivale Džem novozvolený riaditeľ Fondu na podporu umenia Róbert Špoták predstaví svoju  víziu ďalšieho fungovania Fondu a zároveň budú diváci mať príležitosť položiť mu svoje otázky a prípadné podnety spojené s grantovou podporou.

 

Forward Tabačka: Oleksandra Khalepa (Ukrajina)

Oleksandra Khalepa je ukrajinská urbanistka, zakladateľka a kurátorka Carbon Art Residency, organizátorka a koordinátorka viac ako 250 podujatí zameraných na revitalizáciu 4 miest v Kyjeve. V septembri sa zúčastnila rezidenčného pobytu TBCK Forward a na diskusii bude rozprávať o svojich skúsenostiach s revitalizáciou na Ukrajine alebo o tom, ako naplniť postindustriálne lokality novomediálnym umením, o projekte “Keď sa skončí vojna” alebo ako rozvíjať umelecké projekty v podmienkach vojny v plnom rozsahu a o dôležitých otázkach spojených s prebiehajúcou vojnou. Prečo sa začala? Kedy sa skutočne skončí? Čo sa stane po nej?

 

Čiernobiela

Divadelné predstavenie Čiernobiela je komédia plná farieb a svetiel, no i čiernobieleho vnímania sveta. O dvoch kráľovstvách, ktoré spolu vedú storočnú nezmyselnú vojnu, ktorú nikto nevie kto vlastne začal.

 

Forward Tabačka: Ana Turos (Rumunsko)

Ana bude počas rezidencie reflektovať a reorganizovať materiály, ktoré nazbierala za posledných desať rokov a ktoré sú s ňou prepojené na osobnej úrovni. Odkazujú na hlavnú tému, ku ktorej sa stále vracia a ktorou je príbeh rodiny. Počas rezidencie sa chce zamerať sa na pohľad žien v rodine, počínajúc prababičkou Elenou, ktorej príbeh ju od malička fascinoval, pokračujúc v ďalších ženských hlasoch, vrátane toho jej samotného.

Vstup: Jednodňový lístok 5 € / celý festival 9 € (predpredaj) 

Jednodnňový lístok 7 € / celý festival 11 € (na mieste)