Divadlo

MEDZISCÉNA / ProFitArt predstavuje: Nothing else, Mothers

St 22. novembra 2023 / 19:00

St 22. novembra 2023 / 20:00

ProFitArt predstavuje: Nothing else, Mothers

Kompozícia vzťahu medzi matkou a dcérou. Neha a sila, odpútanie, vymedzenie a prijatie. 

Matky a dcéry si od nepamäti vymieňajú svoje znalosti a skúsenosti. Táto výmena prebieha verbálne aj neverbálne, vedome aj v nevedomej podobe. Poznanie a emócie prúdi medzi dvoma od narodenia propojenými talami. Neha a sila necháva odtlačok v pohyboch, zažívame odpútanie, vymedzenie a prijatie.

“Nothing else, Mothers” je o nazeraní za subjektívnu pamäť, o sile a moci našich pocitov. Prenose emocionálnych vzorcov z generácie na generáciu. Do akej miery se necháme ovplyvniť našimi prvotnými vzťahmi a prebratými vzorcami správania? A keď ich odkryjeme, môžeme ich presiahnuť? 

Tanečnica Cécile Da Costa a herečka Antonie Formanová tancujú a hrajú o spoločnom akte pochopenia.

Námet a réžia: Dominika Špalková a Anna Klimešová
Choreografia: Cécile Da Costa
Účinkujú: Antonie Formanová, Cécile Da Costa
Hudba: Marie Čtveráčková
Scénografia: Karolína Kotrbová
Svetelný design: Eliška Kociánová
Producent: ProFitArt, z.s.

Partneri: Palác Akropolis, Alfred ve dvoře, Festival 4+4 dny v pohybu, Fundacja Pałac Gorzanów

Podporili: Európska únia (Národný plán obnovy), International Visegrad Fund, Hlavné mesto Praha, Ministerstvo kultúry ČR, Štátny fond kultúry ČR

Po predstavení pozývame na diskusiu s autorkami predstavenia.

Predstavenie uvádzame v spolupráci s produkčnou  platformou ProFitArt so sídlom v Prahe, ktorá podporuje nezávislých umelcov predovšetkým z oblasti nonverbálneho, fyzického a súčasného divadla.

 

VSTUP 

PREDPREDAJ: 8 € predpredaj / 6,40 € vstupenka MEDZISCÉNA 

NA MIESTE: 10 € / 8 € vstupenka MEDZISCÉNA 

Veľká sála, predstavenie bez prestávky 

 

MEDZISCÉNA je projekt spolupráce Národného divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik. Viac info tu: http://www.sdke.sk/sk/divadlo/medziscena-prepoji-statne-divadlo-kosice-tabacku-kulturfabrik 

 

Kupón MEDZISCÉNA môžete získať pri návšteve vybraných podujatí v programe Národného divadla Košice alebo v Tabačke Kulturfabrik. Slúži k nákupu zľavnej vstupenky MEDZISCÉNA (- 20%) na všetky nasledujúce podujatia zaradené do tohto projektu spolupráce. 

Produkčná  platforma ProFitArt v spolupráci s ktorou je program pripravený sídli v Prahe a zameriava sa predovšetkým na nezávislé nonverbálne, fyzické a súčasné tanečné divadlo. Medzi jej spolupracovníkmi je množstvo významných etablovaných, ale aj začínajúcich umelcov, ktorým ProFitArt poskytol priestor pre ich začínajúcu choreografickú či réžijnu prácu. 

 ProFitArt  se snaží v každom projekte tvorivý tím sprevádzať priebežne celým procesom vzniku inscenácie. Po premiére s nimi zostáva v úzkom kontakte, aj v prípade, že sa vydajú cestou samostatnej umeleckej existencie.

Okrem produkcie inscenácií renomovaných tvorcov (kmeňová umelkyňa je napríklad oceňovaná francúzska performerka Cécile Da Costa alebo dramaturgička a režisérka Dominika Špalková), dáva priestor mladým začínajúcim umelcom prostredníctvom rezidencií. Venuje se tiež vzdelávacej činnosti.

Viac info na www.profitart.cz.