Divadlo

Vagína monológy 2024 / prvé stretnutie

Ut 19. decembra 2023 / 18:00

Ut 19. decembra 2023 / 22:00

Pozývame všetky ženy a dievčatá, ktoré majú chuť zapojiť sa do príprav tohtročných Vagína monológov v Tabačke Kulturfabrik na prvé spoločné stretnutie.

Čo vagína monológy vlastne sú?

Kniha americkej spisovateľky, aktivistky a autorky divadelných hier Eve Ensler, prinášajúca autentické výpovede žien poskytujúce svedectvo o sexe a ženskej sexualite. Text, ktorý bol v čase svojho vzniku označovaný ako biblia pre novú generáciu inšpirovali dynamické hnutie V-DAY https://www.vday.org/about-v-day , ktorého cieľom je skoncovať s násilím proti ženám a dievčatám.

Verejné čítanie textov je od roku 1998 súčasťou celosvetového hnutia na zastavenie násilia na ženách a dievčatách. Výťažok zo vstupného z čítania v Tabačke Kulturfabrik pravidelne posielame organizácii Fenestra, ktorá proti tomuto násiliu sytematicky bojuje už 25 rokov.

Predstavenie uvedieme v Tabačke Kulturfabrik 14. februára 2024.

Ak Vás myšlienka boja proti násiliu na ženách a dievčatách zaujala a chcete sa do Vagína monológov 2024 aktívne zapojiť alebo ste len zvedavé a chcete vedieť viac neváhajte a príďte na prvé stretnutie. Veríme, že aj tento rok sa stretne partia zaujímavých a inšpiratívnych žien, ktoré majú chuť na spoločné zdieľanie, potrebu sebavyjadrenia a odmietnutia násilia.

Viac informácií sa dozviete na prvom neformálnom stretnutí 19.12. utorok v čase od 18:00 do 20:00.

Príďte do Tabačky Kulturfabrik, buďte odvážne a zvedavé. Možno pre seba objavíte novú vášeň, získate kontakty alebo “len” strávite príjemný večer v spoločnosti žien, pre ktoré sú ľudské práva a práva žien niečo o čom je potrebné stále hovoriť.

Foto z predstavenia v roku 2024 

V prípade iných otázok prosím kontaktujte Zuzanu na adrese zuz@tabacka.sk

Vstup: voľný / Bar / Taste&Share