Divadlo

Eva Ensler & kolektív: Vagína Monológy 2024 (druhá premiéra)

St 14. februára 2024 / 20:00

St 14. februára 2024 / 21:20

„Pravdepodobne najdôležitejšia hra politického divadla za posledné desaťročie…“
– The New York Times –

Eva Ensler je americká spisovateľka, aktivistka a autorka divadelných hier. Vo svojom diele Vagína monológy v roku 1996 priniesla autentické výpovede žien poskytujúce svedectvo o sexe a ženskej sexualite. Kniha bola v čase svojho vzniku označovaný ako biblia pre novú generáciu (ideálne žien aj mužov) a aj po rokoch dokáže šokovať, prekvapiť či provokovať. 

V tento večer, okrem svetoznámych Eve Ensler, odznejú aj texty, ktoré neboli ešte nikdy zverejnené. Texty, ktorých autorkami sú ženy, ktoré budú stáť pred vami na javisku. Napriek tomu, že to nie sú  spisovateľky ani herečky rozhodli sa pokračovať v idey zdieľania autentických príbehov a pocitov. Sú odvážne, sú otvorené a pripravené bojovať svojím vlastným spôsobom za svet, kde sú práva žien plne rešpektované.

Réžia: Katarína Sobinkovičová

Asistentka réžie: Zuzana Psotková

Pohybová spolupráca: Jana Ryšlavá

Účinkujú:

Jitka Antožy, Barbora Beňatinská, Katarína Bučková, Adriána Fečkaninová, Katarína Grohoľová, Viki Krajňáková, Ladislava Maníčková, Miroslava Pangrácová, Miroslava Kovalčíková, Zuzana Románová, Marianna Starling, Dana Hozza Šoltísová, Yanna Nur Sinaaja, Erin Zeleňáková

Grafika: Katarína Sobinkovičová

Predstavenie je realizované v spolupráci s PORT o.z. v rámci projektu Spolu a otvorene.

 

PREDPREDAJ: 6€ 

NA MIESTE: 8€

Veľká sála, dĺžka predstavenia 80 min. bez prestávky

Predstavenie má benefičný charakter, vybrané vstupné bude darované ženskej mimovládnej organizácii Fenestra, ktorá sa zasadzuje za právo žien na život bez násilia. Cieľom Fenestry je prispievať k spoločnosti, ktorá nebude násilie na ženách tolerovať. Kúpou vstupenky na predstavenie podporíte úsilie o dosiahnutie tohto cieľa.