Party

Baile!

So 06. apríla 2024 / 21:00

So 06. apríla 2024 / 23:59

Z volebných nocí za posledné roky mnohí vytvorili spoločenskú udalosť, podobne sa stalo pri sledovaní Eurovision. Stretnú sa známy, pozerajú volebné štúdia, navaria si spoločnú večeru a popíjajú až do výsledkov zverejnených nad ráno. 

Ako mnohým z vás mohlo napadnúť tak áno, v tomto celom procese chýba hudba. U nás možno hudba tradične nebýva súčasťou bežných aktivít ako sú voľby, ale nie všade tomu tak aj musí byť. Preto sme sa rozhodli hľadať inšpiráciu v Latinskej Amerike.

Hudba s výraznou rytmikou, tradičné “bum-cha-cha”, ktoré všetci milujeme a lokálne Latino vplyvy sa po úspešnej debutovej edícií vracia do Tabačky už v sobotu 6. Apríla. Baile je event oslavujúci hudbu, rytmy a vplyvy, ktorých by sme v súčasnej alternatívnej klubovej scéne chceli počuť viac. 

LINEUP: 

ASVANYVIZ (HU, Exiles) 
Asvanyviz2’s music is symptomatic of the digital/online music cultures that lurk in the black waters of Soundcloud profiles and NYP Bandcamp uploads: tough genreless beats break the surface of emotional maturity and instability, launching from hybrid-club workouts to ambient gabber with dashes of breakcore percussion littering the background. On their latest EP, asvanyviz2 teamed up with fellow countryman SUTA to conjure childlike wonder and restlesness through euphoric melodies and ever-changing drums passages. You could also find asvanyviz2’s music on different compilation released on 111records, formforum, Exiles Electronics and 00effort.


TEA TRALNA (BWO) 
DJka a promotérka Tea Tralna o sebe hovorí, že je hudobná duchom a striktne eklektická. Rada experimentuje a prepája zdanlivo nespojiteľné. Hudobne ju bavia hlavne veci, ktoré nie sú lineárne a predvídateľné, pričom inklinuje najmä k žánrom ako gqom, amapiano či baile funk.
Tea Tralna je členkou kolektívu BWO, ktorý v rámci svojich klubových nocí prezentoval hostí ako Hi5ghost, Palmistry, SKY H1, Kamixlo, Gundam či Kasimyn z Gabber Modus Operandi. Už viac než 2 roky je BWO prítomné aj vo vysielaní Radia Punctum so svojou reláciou BWO Sessions, ktorá sa venuje (nielen) súčasnej klubovej hudbe.VLSQUEZ (SWINE DAILY) 
VLZQUES (Velazques) je hudobný publicista a DJ zo Slovenska. Je šéfredaktorom časopisu Swine Daily, kde sa zameriava aj na objavovanie nových latinskoamerických umelcov a vydavateľstiev. Vo svojom výbere mieša experimentálny baile funk, reggaeton, RKT, dembow a ďalšie žánre, najmä z Latinskej Ameriky. Po 6 mesiacoch strávených v Argentíne a Brazílii sa vracia na Slovensko so svojou novou selekciou.


WEIMAR (SWINE DAILY)
Obývačkový producent (polovica projektu SELENoLAr), dovolenkový DJ, wannabe Pražský promotér a majster sveta v používaní saturation. Vo svojej tvorbe a setoch sa usiluje o syntézu rôznych elementov rytmických hudobných žánrov s prvkami industriálnych až noizových zvukov. Jeho náladovosť sa vo veľkej miere odzrkadľuje aj na jeho tvorbe, ktorá má za cieľ privodiť poslucháčom nové a doposiaľ neobjavené mentálne a zažívacie ťažkosti. Každopádne empatia a zmysel pre tematickosť neobišla ani toto indivíduum a z toho dôvodu Vám prinesie set zameraný na objavovanie rôznych foriem Latino hudby s dôrazom na zvukové experimenty (vedeli sme, prečo ho dať na koniec).


VIKTOR (SWINE DAILY)
Producent z Košíc a jedna polovica dua ZAFFER 9 (Weltschmerzen), študent medzinárodných vzťahov a voľnočasový DJ; v svojich setoch objavuje rôzne zákutia Soundcloudu dokazujúc, že nie je popový track, na ktorý by nenašiel baile funkový remix. Neoddeliteľný vplyv na selekciu a skladbu jeho vystúpení za playermi má Krištof Budke (vlsquez), zakladateľ magazínu Swine Daily, a de-facto priekopník v hraní súčasnej klubovej latinsko americkej hudby v slovenských kluboch.