Workshop

Nový cirkus - tvorivá rezidencia

Mon 08. July 2024 / 10:00

Fri 12. July 2024 / 19:00

Tvorivá rezidencia Kataríny Sobinkovičovej,
absolventky národnej cirkusovej školy v Montreale, Kanade,
kde sa špecializovala na vzdušnú akrobaciu a acro dance. Rezidencia bude zameraná na osobný rozvoj, reflexiu a tvorivý proces. Umelkyňa sa bude venovať introspektívnym témam straty a znovunájdeniu kúskov vlastnej identity,ktorými sama prešla po
významnej zdravotnej ale aj osobnej premene. Počas hosťovania v priestore Tabačky Kulturfabrik chce nájsť priestor pre svoje vnímanie týchto tém a transformovať ich do performatívnych obrazov, ktoré (dúfajúc) budú v sebe niesť inšpiráciu, ľahkosť a prijatie, že v tom ako sa niekedy cítime, nie sme úplne sami. 

Katarína Sobinkovičová:
Jej vášeň pre pohyb začala už v skorom veku v umeleckých tanečných školách, ktoré navštevovala vyše desať rokov a kde si vytvorila pevné tanečné základy v súčasnom tanci. V roku 2017 sa začala venovať vzdušnej akrobacii na kruhu a šáloch, cez ktorú si začala budovať vzťah aj k cirkusovému umeniu. V roku 2023 vyštudovala národnú cirkusovú školu v Montreale v Kanade, so špecializáciou na vzdušnú akrobaciu a acro dance. Momentálne pracuje ako performerka s rôznymi súbormi v Kanade a Európe.
Príležitostne sa venuje pohybovej choreografii, réžii a rozvoju vlastnej tvorby.


Časový harmonogram:
Black Box, I. poschodie Tabačka Kulturfabrik
8.7- 12.7. rezidencia
12.7. 18:00 verejná prezentácia – stretnutie s umelkyňou