0./SMOLNÍK

Čo to celé pre pána je?

Rozhodli sme sa nadviazať na tradíciu off-site Tabačkových festivalov, ktoré mnohí poznáte z minulosti. Objavili a predjednali sme výbornú lokáciu, veľkú tabakovú továreň v Smolníku. Predtým, než by sme sa pustili do veľkého festivalového projektu v roku 2023 by sme priestor s vami spolu radi vyskúšali, preskúmali v menšom formáte a porozprávali sa s vami všetkými o tom, ako to celé urobiť čo najlepšie a najzaujímavejšie. Zatiaľ máme toto, ale chceli by sme to prebrať a spoluvytvoriť práve s Vami:

Našim cieľom je vytvoriť nový druh multižánrového festivalu, ktorý bude postavený na interakcii so špecifickou lokalitou (“Veľká Tabačka Smolník”) a jej okolím (Smolník) z ktorého vznikne unikátny návštevnícky zážitok. Namiesto intenzívneho, hustého programu bude stáť na priestorovom zážitku podporenom širokým spektrom umení a interakciou so širším priestorom. Festival má prezentovať unikátny región a budovať v ňom nové väzby. 

Koho každého voláte?

Celé podujatie je “na pozvánky”. Jedná sa približne o sto ľudí z core teamu Tabačky, nášho širšieho okruhu a ľudí s ktorými radi trávime čas a myslíme si, že by do prvého ročníka vedeli prispieť.

Ak si myslíte, že by tam niekto určite mal byť a viete, že sme ho/ju nevolali, dajte nám vedieť. 

Kedy to celé prebehne a čo ma tam čaká?

Začneme v piatok poobede 22. a skončíme v nedeľu 24. doobedu. Pripravíme menší elektronický hudobný program v réžii Tabačky. V sobotu zájdeme na Úhornú a budeme sa motať po okolí a dáme si prehliadku budovy. Kto bude chcieť sa v sobotu zúčastní štrukturovanej debaty o festivale, po ktorej bude voľná zábava. Celkovo by to mal byť príjemný komunitný program v extrémne zaujímavom priestore

INFO MAIL (11.7.2022)

Milí priatelia, milé priateľky,

sme veľmi radi, že ste sa rozhodli s nami stráviť nultý ročník festivalu v Smolníku. Dúfam, že sa nám spolu podarí príjemne stráviť čas, preskúmať potenciál budovy a širšieho priestoru a spoločne započať diskusiu o tom, ako by mal vyzerať festival v plnej prevádzke a fungovanie budovy Tabačky v Smolníku v širšom kontexte.

V Smolníku očakávame približne sto ľudí z rôznych skupín na širšej orbite Tabačky. Aj vďaka tomu veríme, že vznikne zaujímavá skupina, v ktorej sa zrodia kvalitné nápady a dobrá zábava.

VSTUPENKY


Predbežný program 

 

Piatok, 22.7.

14:00 – Doors open. Možnosť príchodu a ubytovania sa.

18:00 – Prvá komentovaná prehliadka budovy.

19:00 – Druhá komentovaná prehliadka budovy.

20:30 – Spoločné otvorenie, večera.

21:00 až do rána –  DJ set a live act / Dušan Vlk, ODM.

21:00 – Prezentácia dokumentu „Z ročníka do ročníka“ od Janka Záborského, spojená s ochutnávkou vína z Brhloviec.

Sobota, 23.7.

10:00 – Pomalý, neorganizovaný presun na priehradu Úhorná. Kúpanie, hudba, voľná diskusia a zábava.

16:00 – 19:00 – Facilitovaná diskusia o prvom ročníku festivalu, workshop (Organizuje kolektív Spolka).

19:00 – Večera.

20:00 – DJ set a live act / Young Wolfey, DJ Džbán, Zlí Turisti b2b Conrad, Baklizord

Nedeľa, 24.7.

Odchod do 12:00

Ak by hocikto z vás chcel nejakým spôsobom prispieť do programu (workshop, hrať set, aktivita v okolí) nech prosím napíše na conrad@tabacka.sk Z logistických dôvodov sa však môže jednať len o veci, ktoré su produkčne absolútne jednoduché a ideálne unplugged.

Logistika

Lokácia

Tabačka v Smolníku sa nachádza v centre obce. Presná adresa tu.

Spanie

Na spanie pripravíme jedno podlažie Tabačky. Ak budete chcieť, v priestore si budete môcť postaviť aj stan. V tomto priestore by mal byť aj základný prístup k elektrine.

Strava

Spoločne zabezpečujeme stravu v piatok a v sobotu večer v spolupráci s miestnymi silami a mali by sa podávať priamo v Tabačke. Budeme sa snažiť zabezpečiť jedlo pre všetky druhy diét. Raňajky a obedy nechávame na vaše individuálne preferencie. V bezprostrednej blízkosti Tabačky sa nachádzajú reštaurácie aj potraviny. Reštaurácia je aj na priehrade Úhorná.

Ak máte špeciálne dietárne obmedzenia, napíšte na conrad@tabacka.sk

Bar

Tabačka zabezpečí bar so základnou ponukou piva, vína, nealka a destilátov s priateľskou cenotvorbou. K dispozícii bude aj pitná voda. Prosím, využite služby baru počas festivalu. Budeme z neho hradiť náklady a prácu personálu. Víno Trenkler zo Sobraniec zabezpečí vínny program, spolu s krátkou prezentáciou Vína Brhlovce.

Hygiena

V priestore budú k dispozícii suché toalety (toitoi), voda a sprcha z cisterny.

Elektrina

V priestore bude k dispozícii limitovaný počet funkčných zástrčiek.

Bezpečnosť, uloženie vecí

Vstup do priestoru bude kontrolovaný. K dispozícii budú aj skrinky, ktoré si budete vedieť zavrieť vlastnými zámkami.

Doprava

Prosím, ak môžete využite verejnú dopravu. Z Košíc v piatok ráno pôjde aj cestná cykloskupina, ak sa do nej chcete pridať napíšte na martin@tabacka.sk

Parkovanie bude zabezpečné v okolí budovy, ale nakoľko sa jedná o menšiu obec, prosím, zvážte verejnú dopravu, alebo jazdu plne obsadeným autom.

 

Finančná spoluúčasť

V súvislosti s nultým ročníkom vznikli náklady na prípravu priestoru, zabezpečenie základných služieb, elektriny a vody, programu, zázemia a dvoch večerí.

Chceli by sme vás poprosiť o finančný príspevok 30 € na hlavu. Prosím, uhradiť ho viete prostredníctvom tohto linku. Ak so sebou beriete plus jedna, môžete kúpiť vstupy rovno dva. Na základe lístku vám bude vydaná páska na vstup do priestoru a jedlo. 

Nultý ročník dofinancovávame aj z vnútorných zdrojov Tabačky, svoj pracovný čas mu dobrovoľne venovalo niekoľko ľudí vrátane Spolky a nik na ňom nebude tvoriť žiaden zisk.

 
 

Kontakty

 

Produkcia, logistika

Lukáš Luberda

conrad@tabacka.sk

0903 511 593

Všetko ostatné

Martin Dubéci

martin@tabacka.sk

0901 708 777

 

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore v programe Aktívna komunita s Nadáciou Orange.

 

Ešte fotky ako teaser: