Rezidencia

Ana Turos

Po 18. septembra 2023 / 18:00

Po 02. októbra 2023 / 18:00

V rámci rezidenčného programu TBCK Forward Perform  2023, ktorý sa zameriava na umelkyne profesionálky a umelcov profesionálov pracujúcich v oblasti kultúry zo strednej a východnej Európy v Tabačke privítame rumunskú herečku, divadelnú tvorkyňu a dramatičku Anu Turos z Bukurešti. 

Ana bude počas rezidencie reflektovať a reorganizovať materiály, ktoré nazbierala za posledných desať rokov a ktoré sú s ňou prepojené na osobnej úrovni. Odkazujú na hlavnú tému, ku ktorej sa stále vracia a ktorou je príbeh rodiny. Počas rezidencie sa chce zamerať sa na pohľad žien v rodine, počínajúc prababičkou Elenou, korej príbeh ju od maličky fascinoval, pokračujúc v ďalších ženských hlasoch, vrátanej toho jej samotného.

Na rezidencii sa zúčastní aj Alex, ktorý sa venuje audiovizuálnej tvorbe. Produkuje rôznorodé diela od podcastov cez interaktívne inštalácie až po animácie a pre v Aninom projekt vytvára zvukový dizajn. 

Návštevníci Tabačky budú mať možnosť spoznať ju aj na otvorenom stretnutí s divákmi a počas verejnej prezentácie jej práce, ktorá prebehne počas festivalu Džem – Festival kreativity a kultúry z východu.