Literatúra

KVALIFIKÁCIA NA MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V SLAM POETRY

So 16. septembra 2023 / 19:00

Ut 19. septembra 2023 / 22:00

KVALIFIKÁCIA NA MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA V SLAM POETRY

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA sú najväčšou oslavou slamu na Slovensku. Kvalifikovať sa na ne, ale nie je také jednoduché. Len deviati šťastlivci zo Slovenska si budú môcť pomerať sily v Košickej Tabačke 13.10.2023 o titul šampióna a miesto na Majstrovstvách Európy v Antverpách.  Kvalifikácie na MS budú tri 16.9. v Košiciach 23.9 v Bratislave a v rovnakom dátume prebehne i kvalifikácia v Bardejove. Z každej kvalifikačky postúpia traja šťastlivci, ktorých texty a performance najviac otrasú publikom.

 Príďte rozhodnúť o trojici ktorá bude na majstrovstvách reprezentovať Košickú scénu  a príďte sa pozrieť na ostrieľaných slamerov, celoslovenské hviezdy scény i úplných nováčikov.

 NA KVALIFIKÁCIU SA TOTIŽ MÔŽE PRIHLÁSIŤ KAŽDÝ!!! 

a to mailom na adrese SlamSlovensko@gmail.com, alebo na sociálnych sieťach slam poetry sk.

Pravidlá sú len tri :

1.      Žiaden kostým ani rekvizita

2.      Autorský text s ktorým slamer nevystupoval na kvalifikácii alebo majstrovstvách v minulých rokoch

3.      Časový limit 4 minúty  za každých začatých 5 sekúnd po prekonaní limitu sa strhávajú 2 body, po prekročení 5 minút je súťažiaci diskvalifikovaný)

 

Užite si  rolu Cézara a vychutnajte si pot a slzy slamerských gladiátorov, z ktorých každý túži stať sa majstrom no podarí sa to len tým najlepším! Moderuje hviezda českej scény a držiteľ bronzovej medaile z Majstrovstiev Európy 2022 Vašek z Aše

 

Dĺžka predstavenia: 180 min

Vstup: 8€ v predpredaj / 10€ na mieste / Kino tabačka 

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na Podporu Umenia

Z verejných zdrojov podporil Fond Lita