Party

LvB x KoD

Pi 13. októbra 2023 / 22:00

So 14. októbra 2023 / 05:00

Nech si o symbolike piatku trinásteho myslíte čokoľvek, tento dátum nechá ľahostajným len málokoho. Ak si ho chcete užiť, ak chcete osláviť, že ste ho prežili alebo sa chcete večer odmeniť za zvládnutý deň, vidíme sa večer v Tabačke. O zábavu do neskorej noci až skorého rána sa postará legendárny košický kolektív Leto v Bratislave. Lvb si môžete pamätať z popup shows na rôznych netypických miestach Košíc s jedinečnou atmosférou. Tentokrát stavili na istotu a najbližšiu show organizujú v Tabačke, no atmosféra, ktorá sprevádzala ich parties zostáva. 

O zábavu sa postará poľská dvojica, ktorá sa ukrýva pod skratkou K.O.D. – Komitet Obrony Disco (Obranný výbor Disko) je kolektív, ktorý tvoria Pitti Schmitti a Kovvalsky, dvaja priatelia dídžeji, ktorých hudba sa vyznačuje srdečnosťou a čistou radosťou. Ich širokorozsahové sety obsahujú prvky disca, italo experimenty, elektro, techno, ale aj house inšpirovaný Paradise Garage.

Okrem rodného Poľska K.O.D. predtým vystúpili v Tel Avive, Taipei, Berlíne, Paríži a Prahe.

Majú slabosť na prítažlivé melódie aj vokály a málokedy odmietnu vodku a pizzu.

Poľské duo doplní dvojica žien, ktoré neskrývajú lásku k technu.

Ukrajinská DJ Miklei žijúca v Košiciach a Gabriela. Za svoju krátku kariéru už Miklei stihla vystúpiť na viacerých prestížnych slovenských podujatiach ako Pohoda, Noona, v bratislavskom klube Boiler Room, či na Rádiu_FM. Stojí aj za projektmi Monolog a No Time, v ktorých chce okrem popularizácie elektronickej hudby poukázať aj na krásu opustených industriálnych budov.

Gabriela sa zameriava na vytváranie hudobných kompozícií v žánri techno, ktorý ponúka bohatú paletu zvukových skúseností. V rámci techna preferuje ambientné a likvidné minimálne zvuky, ako aj tvrdé a agresívne schranz tóny. Gabriela sleduje koncepciu postupného stúpania napätia v piesňach, začínajúc jemnými melódiami a postupne prechádzajúc do rýchleho a hlasitého tempa. 

Vstup: 8 € (predpredaj) / 10 € (na mieste) / Fabrik Space