Zapojte sa aktívne do projektu a vypestujte si s nami celoročne zeleninu pomocou moderných technológií.
Aeroponická veža – ako pracuje?
100% Organická • 95 Úspora vody a miesta • 100% Eco-friendly • 100% Bez pesticídov
Aeroponické veže v priemere ušetria 95% vody v porovnaní s konvenčným poľnohospodárstvom. Technológia aeropónie tiež poskytuje lepší výnos plodín, okrem produkcie rastlín s vyšším obsahom živín.
Vertikálne aeroponické poľnohospodárstvo tiež znamená o 75% až 90% menej potrebného priestoru v závislosti od konfigurácie a povahy projektu.
Patentovaná aeroponická technológia Tower Garden® je univerzálna a prispôsobiteľná. Umožňuje pestovanie na komerčných farmách, súkromných záhradách, na strechách, školských pozemkoch, vo vnútri s rastovými svetlami a aj vonku za pomoci slnka.
Aeroponická technológia Tower Garden® je patentovaný systém na pestovanie rastlín, ktorý je možné ľahko prispôsobiť pre širokú škálu obchodných a rezidenčných aplikácií.
Na začiatku sa semená vkladajú do malej kocky z kamenných vlákien, kde rastlinky klíčia. Keď sú sadenice pripravené, zastrčia sa do rastových dutín veže, čím im umožníme rast koreňov vo vnútri veže.
Chcem sa zapojiť do projektu Celoročnej komunitnej záhrady
Projekt Celoročná komunitná záhrada nadväzuje na dlhodobú víziu zelených striech na kultúrnom centre Tabačka Kulturfabrik. Projekt celoročnej komunitnej záhrady považujeme za vynikajúci štartér pri plnení týchto cieľov. Klasické komunitné záhrady dlhoročne potvrdzujú svoju nenahraditeľnú funkciu pri budovaní komunity a zelenom smerovaní mesta. Realizácia projektu nám dáva možnosť značným spôsobom rozšíriť naše komunitné a vzdelávacie aktivity a zaujať aj iným – nemenej dôležitým – ako kultúrnym programom.
Návštevníkom kultúrneho centra a širokej verejnosti chceme priblížiť inovatívne spôsoby pestovania a umožniť im vypestovať si vlastnú úrodu. Vlastná úroda vypestovaná v meste je jedným z krokov smerom k lokálnej produkcii a potravinovej sebestačnosti.
Realizáciou inovatívneho a doposiaľ na Slovensku nerealizovaného projektu by sme radi išli príkladom ďalším organizáciám, vzdelávacím inštitúciám, či samosprávam. Oproti konvenčným riešeniam komunitných záhrad tento projekt umožňuje pestovať celoročne s maximálnym využitím malého priestoru s ohľadom na životné prostredie.
Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Fondu Máme radi východ Karpatskej nadácie a spoločnosti Deutsche Telekom Services Europe Slovakia
Projekt finančne podporili: