Divadlo

MEDZISCÉNA / Ján Mikuš: OTOČTE KONE! (SMRŤ JOZEFA CHOVANCA)

Ut 25. apríla 2023 / 19:00

Ut 25. apríla 2023 / 23:59

Posledná príležitosť vidieť v Košiciach!

Inscenácia, ktorá je výsledkom koprodukčnej spolupráce Činohry Štátneho divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik, dostala viacero pozvaní na festivaly. Po poslednej reprize,ktorú nechcete zmeškať, ju ju uvidia festivaloví diváci a diváčky v Bratislave a Zlíne. 

Postdramatická vízia s názvom Otočte kone! hovorí naliehavým jazykom o brutálnych i povrchných správach z našich posledných dejín. Obeťou divadelnej poézie sa stáva príbeh zavraždeného Jozefa Chovanca i výlet jedného z bývalých premiérov na operu do Drážďan.

Výsek sveta z jednej letiskovej haly a spirituálny odkaz biblickej figúry sv. Pavla je svojbytným príspevkom do diskurzu súčasnej slovenskej drámy.

Scenár a réžia: Ján Mikuš

Dramaturgia: Lukáš Kopas

Asistent réžie: Peter Radkoff

Pohybová spolupráca: Zuzana Burianová

Hudba: Patrik Korinok

Fotografie a dizajn: Ján Humaj

Obsadenie: Zuzana Psotková a.h., Zuzana Burianová a.h., Lívia Michalčík Dujavová, Stanislav Pitoňák, Jakub Kuka, Peter Raši, Daniel Wolczko, Tomáš Diro

Študenti Štátneho konzervatória v Košiciach, pedagogické vedenie: Anton Korenči

Amnesty International Slovensko: Rado Sloboda

MEDZISCÉNA je projekt spolupráce Štátneho divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik. Viac info tu: http://www.sdke.sk/sk/divadlo/medziscena-prepoji-statne-divadlo-kosice-tabacku-kulturfabrik

Kupón MEDZISCÉNA môžete získať pri návšteve vybraných podujatí u nás alebo v Tabačke Kulturfabrik. Slúži k nákupu zľavnej vstupenky MEDZISCÉNA (- 20%) na všetky nasledujúce programy zaradené do tohto projektu spolupráce.

Vstup: 12€ (9,60€ vstupenka MEDZISCÉNA) predpredaj /

 15€ (12€ vstupenka MEDZISCÉNA) na mieste