Discussion

Gauč: Online výzvy ako fenomén

Wed 22. March 2023 / 18:00

Wed 22. March 2023 / 22:00

Čo majú spoločné oheň a internet? Zvláštna otázka. Nebudeme Vás dlho napínať… odpoveď znie, že oba sú dobrý sluha, ale zlý pán. Internet môže byť pre nás bezpečným miestom, kde zažívame teplo, prijatie, vzťahy, príležitosti, zábavu, dobrodružstvo, sebarealizáciu, a zároveň menej bezpečným miestom, kde môžeme natrafiť na ťažkosti, či ohrozenie, kde sa popálime.

Online výzvy nie sú novinkou, no zdalo sa nám, ako by sa s nimi v roku 2022 roztrhlo vrece. Tím Online terénnej práce IPčko prinášal opakovane správy o nových výzvach, ktoré sa šíria hlavne medzi mladými ľuďmi. 

Možno ste si už všimli, že čo zaujíma mladých, to zaručene zaujíma aj nás. 🙂 Chceme o tom spoločne rozmýšľať a hovoriť. Dokonca sme počas jesene urobili prieskum o online výzvach, ktorého výsledky máme čerstvo spracované.

Sú rôzne fenomény internetu, dobré alebo zlé? Ako sa k “online dianiu” užitočne postaviť, pochopiť ho pre seba, alebo rozprávať o ňom s deťmi, mladými ľuďmi, s kýmkoľvek?

Príďte aj tento mesiac k nám diskutovať o jednej z najaktuálnejších tém.

It’s a CHALLENGE! 😉
(Je to výzva!)

Káčko Košice je kontaktné miesto pre ľudí v kríze, kde môžu dostať anonymnú psychologickú pomoc. Vytvorili ho psychológovia z občianskeho združenia IPčko, ktoré už 10 rokov poskytuje pomoc a podporu klientom prostredníctvom liniek pomoci, projektov online terénnej práce, krízového intervenčného tímu a ďalších aktivít a projektov.

Vstup: voľný / Fabrik Space