Concert

Ben Caplan / Dabiel b

Tue 21. November 2023 / 20:30

Tue 21. November 2023 / 23:59

Charizmatický zaklínač a senzačný pianista. Šialenec a seriózny básnik. Vybrnkávač jemných akordov a milovník ohnutých, polámaných melódií. Ben Caplan nie je jednotvárny! Keď vydal svoj druhý album, poznali ho vo viac ako deasiatke krajín od Austrálie po Európu i naprieč Severnou Amerikou. Žiadne prekvapenie.  Caplan je jednoducho nezabudnuteľný – s jeho obrovskou bradou a nepoddajnou hrivou je vizuálne ohromujúci a foneticky veľmi presvedčivý. Jeho tóny s drsnou štruktúrou sa prerezávajú cez preplnené haly, jeho obrovský hlas reve silnejšie ako chrapľavé davy. Mikrofón vyzerá skoro zbytočne, ale zdanie klame. Keď raz upúta Vašu pozornosť, Caplan si môže pohmkávať hladko ako pohár single malt whisky, vlievajúce krásu do tvrdého sveta.  Ben Caplan je inšpirovaný východoeurópskymi a židovskými folkovými tradíciami.

 

Daniel b
daniel b je sólový projekt pesničkára Daniela Buca. Ten na seba upozornil v roku 2021 5-skladbovým EP tidal wave, ktoré bolo vydané aj na kazetách vydavateľstvom ZTapes. O rok neskôr vydal singel silhouette a pracoval na nových skladbách. V roku 2023 vydal 3 single, nobody, emma a towns, ktoré sú súčasťou pripravovaného debutového albumu.
daniel b sólovo vystupuje doprevádzaný akustickou gitarou a svojskou interakciou s publikom. Hráva prevažne originálne skladby, ktoré občas okorení coverom niektorej zo svojich obľúbených piesní.