Koncert

Kal Marks + Plattenbau

Ne 29. októbra 2023 / 20:00

Ne 29. októbra 2023 / 23:59

Na začiatku roku 2020 sa pôvodné zoskupenie Kal Marks rozpadlo, čo viedlo Carla Shana, frontmana kapely, k zamysleniu sa nad budúcnosťou. S novými členmi Dylanom Teggartom a Christinou Puerto a neskôr Johnom Russellom sa kapela obnovila. Ich piaty album s názvom „My Name Is Hell,“ vydaný 5. augusta, predstavuje nový zvuk. Shaneove vokály sú zraniteľnejšie a zaoberajú sa témami ako strata, náboženstvo, dlhy a ľudské chyby. Hudba kombinuje gitary, basu a vplyvy z krautrocku a funku. Album odráža katarziu a odhodlanie ísť vpred po desiatich rokoch skúmania zložitostí sveta.

 

Krstní otcovia

Krstní otcovia sú nováčikmi na slovenskej alternatívnej scéne. Svoje debutové EP „References“ vydali v novembri 2022. Kapela osciluje medzi post-punkom a indie rockom obaleným do motorických, kraut rockových beatov, často prekvapuje poslucháča hlučnými a dekonštruktívnymi prog-rockovými časťami, ako aj využitím pásaží inšpirovaných elektronickou a ambientnou hudbou.

„Experimentálny anarcho post noise art mega kraut punk alebo skrátka art-punk“ – tak charakterizujú Krstní otcovia svoju hudbu. V lete predstavia skladby zo svojho debutu aj nevydaný materiál

Vstup: 11€ (predpredaj) / 14€ (na mieste) / Fabrik Space

Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov.

Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa