Theater

MEDZISCÉNA / NDKE: Marius von Mayenburg: PERPLEX

Tue 26. September 2023 / 19:00

Tue 26. September 2023 / 20:30

Brilantná komédia popredného nemeckého dramatika, ktorá osciluje medzi konverzačnou a absurdnou komédiou s prvkami grotesky. Nič nie je tak, ako sa spočiatku zdalo. Príchod domov z dovolenky a nezaplatený účet za elektrinu je neškodnou epizódou oproti tomu, čo čaká Táňu a Petra. Nemožno si byť istý ničím, ani samým sebou. Napokon, som to vôbec ja? A je to moja manželka? A my máme dieťa? Kto sú tí ľudia, ktorí sú teraz v našom byte? Ako, že ten byt nepatrí nám? Hra teda nastoľuje aj otázky identity a toho, čo sa skrýva za oponou nášho bežného života.

Preklad:    Lukáš Brutovský

Réžia a hudba:    Juraj Bielik

Dramaturgia:    Peter Himič

Scéna:    Frederika Brodzianska

Kostýmy:    Eva Miklisová

Svetelný dizajn:    Michal Lošonský

Asistentka dramaturgie:    Tereza Mankovecká

Inšpícia:    Ingrid Dlugošová

Text sleduje:    Janka Popovičová

MEDZISCÉNA je projekt spolupráce Národného divadla Košice a Tabačky Kulturfabrik. Viac info tu: http://www.sdke.sk/sk/divadlo/medziscena-prepoji-statne-divadlo-kosice-tabacku-kulturfabrik

Kupón MEDZISCÉNA môžete získať pri návšteve vybraných podujatí u nás alebo v Tabačke Kulturfabrik. Slúži k nákupu zľavnej vstupenky MEDZISCÉNA (- 20%) na všetky nasledujúce programy zaradené do tohto projektu spolupráce. Zľavu si viete uplatniť po predložení kupónu MEDZISCÉNA v pokladni Národného divadla.