Party

Baile!

So 23. decembra 2023 / 20:30

Ne 24. decembra 2023 / 03:00

Všetci vieme, že vaječný likér zajedať perníkmi a pozerať Pelíšky v deke nás omrzí v sekunde ako sa doje posledná várka štedrovečerného jedla. Na druhú stranu globálny zvuk Južnej Ameriky a Afriky preložený klubovou hudbou, z ktorej „vypadávajú vnútornosti,“ môže znieť ako príjemná alternatíva na uzdravenie sa z (snáď) končiacej jesennej depresie. Techna, dramače, house-iky nás už za tie roky museli omrzieť; žánre ako baile funk, amapiano, gqom, či brazílsky grime majú v klubovej hudbe obrovský potenciál, ktorý sa oplatí objavovať a prinášať do lokálnych klubov. Je to absolútny ‘no brainer‘; vidime sa deň pred Vianocami vo Fabrik Space (ak nás mamky pustia). Narodil sa Kristus pán, a preto sa ideme veseliť.

Inso (BWO)

Inso je súčasťou kolektívu BWO, ktorý vznikol z nadšenia pre UK urban/bass music – počas rokov priniesli na Slovensko dôležité mená scény a predstavili aj dovtedy neznámych producentov či DJs.

Hral na možných aj nemožných lokalitách v Európe: v Swansea, na pražskom Staline, v amsterdamskom ADM squate, svojim setom otváral zrekonštruovanú SNG, vo foyer divadla P. O. Hviezdoslava, na UK grime rádiu Antennaterra, ale za domov považuje milovanú Fugu. 

Inso tvorí scénu nielen ako DJ, ale tiež promotér alebo technik. V úlohe stage managera musel vypnúť Malu a Loefah počas ich legendárneho setu na Wilsonicu, keď sa polícia vyhrážala vypnutím celého festivalu.

Každý mesiac ho môžete počuť na rádiu Punctum v relácii Bwo Sessions, kde hráva drill/grime lahôdky. V Tabačke sa bude sústrediť primárne na brazílsky grime.

Biomat (BWO)

Zberateľ vinylov, obskúrnych soundcloud trackov a tiež producent: naposledy napríklad prispel na album Puls rappera Ideu. Ako DJ si dáva mimoriadne záležať na svojich setoch – vieš na ne tancovať, ale aj čítať ako príbeh, rozoznávať odkazy na prepojenia žánrov. Aj preto sú Biomatove sety vždy udalosťou a jedinečnou príležitosťou zažiť súčasnú klubovú hudbu.

Viktor

Producent z Košíc a jedna polovica dua ZAFFER 9 (Weltschmerzen), študent medzinárodných vzťahov a voľnočasový DJ; v svojich setoch objavuje rôzne zákutia Soundcloudu dokazujúc, že nie je popový track, na ktorý by nenašiel baile funkový remix. Neoddeliteľný vplyv na selekciu a skladbu jeho vystúpení za playermi má Krištof Budke, zakladateľ magazínu Swine Daily, a de-facto priekopník v hraní súčasnej klubovej latinsko americkej hudby v slovenských kluboch.

 

Weimar

obývačkový producent (polovica projektu SELENoLAr), dovolenkový DJ, wannabe pražský promotér a majster sveta v používaní saturation. Vo svojej tvorbe a setoch sa usiluje o syntézu rôznych elementov rytmických hudobných žánrov s prvkami industriálnych až noizových zvukov. Jeho náladovosť sa vo veľkej miere odzrkadľuje aj na jeho tvorbe, ktorá má za cieľ privodiť poslucháčom nové a doposiaľ neobjavené mentálne a zažívacie ťažkosti. Každopádne empatia a zmysel pre tematickosť neobišla ani toto indivíduum a z toho dôvodu vám prinesie set zameraný na objavovanie rôznych foriem Latino hudby s dôrazom na zvukové experimenty (vedeli sme, prečo ho dať na koniec).

 

Časový harmonogram-

21:oo – 22:oo Weimar Warmup

22:oo – 23:oo Inso (BWO)

23:oo – 00:oo Biomat (BWO)

00:oo – 01:oo Viktor

01:oo – 04:oo Weimar

 

Miesto – Fabrik Space

Vstup – predpredaj 6€/ na mieste 8€