Brave new life

Chcete spoznať pravdu? Ministerstvo pravdy ju má.  Ministerstvo pravdy vám zabezpečí krásny nový život, ochráni vás pred dezinformáciami a konšpiráciami. Lebo svet sa delí na víťazov a porazených, východ a západ, sever a juh, nuly a jednotky a to, čo nie je pravda, to je lož, alebo hoax.

 

Človek z masy – Solus, prichádza na Ministerstvo pravdy, aby našiel svoje miesto vo svete. Predstaviteľka moci Hygiea a jej komando tvorené Trollom a Die Machenshaft mu pomáhajú zorientovať sa pri hľadaní pravdy v záplave informácií a v duálnom svete tvorenom potvrdením a zamietnutím podložených, či nepodložených správ. Nie je viac o čo bojovať. Spoločnosť, ktorej ide o vyššie záujmy a dobro zaniká, istoty sa rúcajú a aj zem môže byť plochá. Svet tvoria izolovaní jednotlivci, ktorí poznajú len jednu odpoveď a tou je spoločná pravda, ktorú majú všetci.

 

Neklasický divadelný text sa opiera o príspevky z internetových diskusií a stránok a tvorí tak metatext zložený zo shitstormu, v ktorom sa dnešný človek stráca. 

 

Brave New Life / Krásný nový život je výsledkom koprodukčnej spolupráce dvoch nezávislých kultúrnych centier –Cooltour z Ostravy a Tabačky Kulturfabrik.

 

Vzniklo v spolupráci českých a slovenských tvorcov v rámci projektu Európskej Únie “Shaking The Wall”. Realizácia projketu bola z verejných zdrojov podporená Fondom na podporu umenia.

 

Koncept: Peter Radkoff

 

Text: Michaela Zakuťanská

 

Réžia: Jozef Vlk

 

Choreografia: Stanislava Vlčeková

 

Visual design: Jakub Pišek

 

Scénografia: Peter Radkoff

 

Svetelný design: Ints Plavnieks

 

Kostýmy: Katarína Latócky

 

Hudba: Ladislav Pálmai, Marek Žilinec

 

Hrajú: Michal Noga, Zuzana Psotková, Jana Ryšlavá, Daniel Raček Hlas: Martin Šalacha

 

Produkcia: Kulturní centrum Cooltour Ostrava z.ú. a Tabačka Kulturfabrik n.o.

 

Support: Betakaroten

 

I. premiéra 16.9. 19:00 Tabačka Kulturfabrik, Košice
II. premiéra 07.10. 19:00 Cooltour, Ostrava
 
Reprízy:
 
1. 11. 2021 Tabačka Kulturfabrik
 
13. 11. 2021 Festival Vítr z hor v Městském divadlu Varnsdorf
 
30. 11. 2021 Moving Station – kulturní prostor
 
Reprízy inscenácie z verejných zdrojov podporené Fondom na podporu umenia.
 

Brave New Life / Krásný nový život je výsledkom koprodukčnej spolupráce dvoch nezávislých kultúrnych centier – Cooltour z Ostrava a Tabačky Kulturfabrik.

 

Inscenácia vznikla v spolupráci českých a slovenských tvorcov.

 

Vznik diela bol spolufinancovaný z programu Európskej únie Kreatívna Európa – Shaking The Walls, Moravskoslezským krajom, Ministerstvom kultúry ČR a z verejných zdrojov podporený Fondom na podporu umenia.

Brave new life