aktuality – 27. marca 2020

Aj zavretí chceme ostať otvorení

Otvorená zóna pre kultúru, kreativitu a spoluprácu – Tabačka Kulturfabrik je zatvorená

Obmedzenia, ktoré priniesla pandémia zasiahli celú spoločnosť a kultúrne inštitúcie o to špecifickejšie, že stretávanie sa a živá interakcia medzi ľuďmi je v týchto dňoch to, čo prináša najväčšie riziko a môže ohrozovať životy. Otvorená zóna pre kultúru, kreativitu a spoluprácu  Tabačka Kulturfabrik je od 14. 3. zatvorená a tento stav bude pokračovať minimálne ďalší mesiac. 

Vzhľadom na nariadenie vlády o plošnom zrušení kultúrnych podujatí musela svoju činnosť dočasne pozastaviť aj Tabačka Kulturfabrik. Rozhodnutie zasiahlo nielen ekonomiku centra, ale aj komunitu ľudí, ktorá je zodpovedná za obsah, ktorý Tabačka pravidelne prináša a za jeho organizačno – technické zabezpečenie. Vývoj situácie v nasledujúcich týždňoch nie je jasný , avšak kultúrne centrum Tabačka Kulturfabrik chce naďalej ostať v kontakte so svojimi  divákmi, poslucháčmi, partnermi a komunitami a prostredníctvom možností internetu pokračovať v tom, čomu sa občianske združenie BONA FIDE venuje už vyše 15 rokov.

“Sme si vedomí, že živú ľudskú interakciu a spoločné stretnutia v Tabačke nie je možné nahradiť, ale pokúsime sa so všetkými, ktorí majú centrum a obsah, ktorý ponúkame radi ostať v kontakte prostredníctvom live streamov,  zverejňovaných noviniek z diania v centre a zapojením sa do online iniciatívy “Aby kultúra žila”” Zuzana Psotková, generálna manažérka Tabačky Kulturfabrik.

V týchto dňoch oslovuje Tabačka Kulturfabrik svojich partnerov a komunity, ktoré počas roka spoluvytvárajú program centra a ponúka im možnosť spolupráce a svoj online priestor na pokračovanie v ich plánovaných či nových  aktivitách. Okrem live streamov, o ktorých detailoch bude centrum čoskoro informovať prostredníctvom sociálnych sieti a webovej stránky bude tím Tabačky pracovať na príprave obsahu, ktorý by nám všetkým pomohol toto obdobie prečkať a v ideálnom prípade aj na niečo pozitívne využiť.