FabriK space

Fabricafe je priestor, v ktorom sa začala písať história dnešnej Tabačky Kuturfabrik. Keďže dostala väčší a zrekonštruovaný priestor, Fabricafe sa stal malou scénou.

Jeden z prvých priestorov košickej Tabačky Kulturfabrik, známy aj ako Fabricafé, alebo stará Tabačka v ktorom sme pred viac ako 10 rokmi začali budovať Tabačku prešiel v úvode roku 2021 kompletnou rekonštrukciou. 

 

Zväčšili sme pódium, vylepšili zvuk, upravili toalety a dvor, kompletne zrekonštruovali interiér, ale nebojte, legendárne tabačkovské zrkadlo je stále na svojom mieste a atmosféru starej tabačky je stále cítiť.

 

Primárnym cieľom rekonštrukcie bolo vytvoriť vhodný priestor, ktorý bude slúžiť miestnym komunitám a spoluprácam s  komunitami a umelcami, ktorí sú neoddeliteľnou súčasťou Tabačky už dlhé roky.

 

Projekt FABRIK SPACE – otvorená zóna pre komunity a občiansku participáciu bol podporený z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.

Rozmery priestoru

11 x 4,5 m

Kapacita priestoru

80 miest na sedenie

150 miest na státie

40 miest na sedenie (dvor)

Kontakt