aktuality – 03. septembra 2019

Festival Ars Electronica 2019 – vyberáme z programu

Ars Electronica je jednou z najväčších mediálnych umeleckých udalostí na svete. Digitálny hudobný festival, prehliadka tvorivosti a inovácií a detské ihrisko pre ďalšiu generáciu – Ars Electronica je svetový festival umenia, technológie a spoločnosti.

Rozsiahly päťdňový program konferencií, panelových diskusií, workshopov, výstav, predstavení, zásahov a koncertov sa bude zaoberať témou festivalu 2019 – „Out of the Box – Kríza digitálnej revolúcie v polovici života“. V roku 2019 sa festival uskutoční  po štyridsiatykrát a oslávi svoje výročie najrozsiahlejším programom v histórii.

 

Hotspotom festivalu bude opäť POSTCITY, bývalé poštové a balíkové distribučné centrum na hlavnej stanici v Linzi. Aj tento rok festival prechádza celým centrom mesta a zastaví sa v Novej katedrále v Linzi, v Offenes Kulturhaus v Hornom Rakúsku, na Univerzite umenia a dizajnu v Linzi, v múzeu umenia LENTOS, Donaupark, Stadtwerkstatt, novo zrekonštruované Ars Electronica Center a Anton Bruckner Private University. Zvláštnou atrakciou bude aj sobotný výlet do neobyčajného prostredia opátstva sv. Floriána.

 

Náš výber

Deň 0, 04/09: Predbežné otváranie

– výstava „Umenie a mesto“ (LENTOS Kunstmuseum) sa pozerá na legendárne umelecké projekty, ktoré sa uskutočnili od roku 1979.

– výstava Ars Electronica Campus pri príležitosti 100. výročia Linz Art University

– „COMPASS – Navigating the Future“, pozri nové Ars Electronica Center

 

Deň 1, 05/09: Deň histórie

CyberArtsShow – najlepšie mediálne umenie roku 2019 (v OK), umelecké diela s témou „Human Limitations – Limited Humanity“ (v bunkri POSTCITY), umelecké a vedecké vízie európskeho smeru v ére AI (v POŠTE) atď.

 

Deň 2, 06/09: Deň inovácií

– Celodenné inovačné fórum „Inšpirujte sa“: predstavenie 30 najlepších projektov tohtoročnej ceny STARTS.

– Konferencia o téme festivalu „Out of the Box“.

– Vo večerných hodinách veľká koncertná noc

 

Deň 3, 07/09: AI x Music + Public Day

– prvý „AI x hudobný festival“

– Fóra s tohtoročnými víťazmi Golden Nicas.

– BR41N.IO Hackathon g.tec neurotechnology

 

Day 4, 08/09: Európska platforma pre digitálny humanizmus

Ars Electronica, prostredníctvom významnej konferencie a významnej výstavy, zdôrazňuje svoj imidž ako „Európska platforma pre digitálny humanizmus“.

 

Day 5, 09/09: Hudba v pondelok

Rozhovory, vystúpenia, projekty a inštalácie na tému zvuk a hudba vyvrcholili večerným klavírnym koncertom Maki Namekawu a Dennisa Russella Daviesa.

 

Podrobný program Festivalu nájdete na https://ars.electronica.art/outofthebox/en/program/

Networking Tabačky Kulturfabrik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.