aktuality – 29. júla 2022

Otvárame komunitnú kuchyňu v Tabačke

Radi by sme vám predstavili koncept komunitných stretnutí, ktoré pre vás v Tabačke chystáme. Náš veľký komunitný stôl bude v najbližších mesiacoch hostiť skupiny, ktoré sa v Košiciach snažia usadiť, cudzincov, ktorí sú tu udomácnení tak, že ich už za cudzincov ani nepovažujeme a ľudí, ktorí malými krokmi menia Košice na lepšie miesto. Stačí len prísť, stretnúť sa pri chutnom jedle a počúvať. Prijmite pozvanie ku komunitnému stolu, ochutnajte tematické špeciality a hlavne, príďte sa podeliť. Podeliť sa o jedlo, o myšlienky, o životný priestor.

V programe Tabačky je miesto pre všetkých. Hostíme rôznorodé komunity, vekové kategórie, domácich aj tých, čo si v Košiciach svoje miesto ešte len hľadajú. Sme mnohokrát miestom, kde zaznejú protichodné názory, no veríme, že všetko sa dá vyriešiť rozumnou diskusiou. Takisto sme miestom, kde vďaka našej rôznorodosti vznikajú originálne nápady. Túto myšlienku sa snažíme podporovať a spájať komunity, ktoré v našom prostredí prosperujú.

Dlhodobo sa snažíme ponúkať originálne gastro, ktoré je nielen chutné a dostupné, ale jednou z jeho hlavných myšlienok je možnosť podeliť sa. Taste and Share nie je len o ochutnávaní jedál ale o rôznorodých vkusoch, štýloch a zvyklostiach, ktoré zastupujú “Taste”. A samozrejme, “Share” nie je len o zdieľaní na Instagram (aj keď sa svojimi výtvormi radi chválime). Delíme sa hlavne o naše nápady, zážitky a názory, no čo viac, očakávame, že sa aj naši návštevníci podelia s nami.

Tešíme sa na stretnutia s vami!

Projekt Komunitnej kuchyne podporil Košický samosprávny kraj a Mesto Košice