aktuality – 11. novembra 2021

OZ Tvorivá dielňa pribudla do rodiny Tabačky! (rozhovor)

Máme nový prírastok! V priestoroch Tabačky nájdete po novom už aj OZ Tvorivá dielňa. V nasledujúcom rozhovore sme sa s novým partnerom pozhovárali o jeho činnosti a plánoch v Tabačke.

 

Ako vzniklo OZ Tvorivá dielňa?

Cieľom Občianskeho združenia Tvorivá dielňa je spájať ľudí, ktorí majú vzťah k umeniu, kreativite a tvorivému sebavyjadreniu. 

Počas roka 2010 sa v rámci projektu SPOTS realizovali v priestore Výmenníka na Terase tvorivé dielne. Zo spoločného stretávania sa v komunite vznikol nápad  profesionalizovať naše stretnutia a tak vzniklo 2.11.2011 OZ Tvorivá dielňa. 

 

Aj napriek tomu, že je to z názvu možno pomerne jasné, nedá mi sa neopýtať čomu sa venujete?

V súčasnosti pôsobíme vo viacerých mestských častiach a spolupracujeme s viacerými občianskymi združeniami, školami a inštitúciami. Projekty do ktorých sme sa zapojili uvádzame na našich stránkach.

Venujeme sa: 

          organizácii umeleckých a tvorivých dielní, vzdelávacích aktivít,

          podporujeme záujem o výtvarné techniky a remeselné zručnosti, o arteterapiu a  kreatívny koučing,

          podporujeme tvorivých a kreatívnych ľudí, budujeme partnerstvá, vytvárame projekty, ktoré súvisia s cieľom činnosti OZ Tvorivá dielňa.

 

Ako plánujete participovať na programe Tabačky?

Začali sme participovať na programe Tabačka MINI. Realizovali sme detské Halloweenske dielne a pripravujeme aj program Vianočných dielní.  Pripravili sme prednášku o včelách a mede s názvom VČELOVINKY s ochutnávkou medu a včelích produktov spolu s tvorivou dielňou  – výrobou točených sviečok.

Radi by sme sa venovali viac výtvarným a arteterapeutickým workshopom. Chceme do  našich krásnych Košíc pozývať tvorivé osobnosti a predstavovať ich prácu a diela. 

 

Prečo ste sa rozhodli prenajať si priestor práve v Tabačke?

Oslovil nás priestor a inšpiratívny “duch“ Tabačky.