aktuality – 19. septembra 2022

Projekt TABLAB spája Košice a Miškolc

  1. septembra sa v rámci programu cezhraničnej spolupráce Interreg uskutoční verejné podujatie venované práve spolupráci medzi Tabačkou Kulturfabrik a Infoklaszter z Miškolca. Nielen na  študentov z Košíc a Miškolca čaká predstavenie projektu TABLAB, jednotlivých labov a workshopy. 

TABLAB je inovatívny edukačný projekt zameraný na vzdelávanie v neformálnom prostredí s cieľom nadobudnúť digitálne – teoretické aj praktické zručnosti, podporu a rozvoj komunity (študenti škôl) a sociálnej inklúzie znevýhodnených skupín. TABLAB sa zamierava na 3 oblasti a to VR, Audiovisual a Sound.  

Ak sa chcete naučiť ako sa upravujú zvukové ukážky, strihá podcast alebo upravuje hip-hopová či ino žánrová nahrávka alebo sa venujete DJingu a intuitívnemu hraniu, práve priestor Sound Labu. Práve tento priestor bude venovaný workshopu so zameraním na úpravu skladieb formou mixu a masteringu. VR Lab predstaví študentom ako sa tvoria svety vo virtuálnej realite, či získanie základných zručností pomocou gamingu či iných zábavných foriem. Fanúšikov audiovizuálu poteší piesková animácia vďaka ktorej si vytvoríte vlastný obraz na počkanie.

Podujatie je výsledkom cezhraničnej spolupráce medzi Tabačkou a Infoklaszter.“ Sme úprimne radi, že sa nám podarilo rozbehnúť spoluprácu práve s Infoklaszter. Keďže máme spoločné témy, záujmy a cieľové skupiny, chceme našu spoluprácu rozvíjať aj smerom do budúcna formou zdieľania know how a budovaniu cezhraničnej spolupráce práve s Miškolcom.” hovorí Daniel Franko, projektový manažér TABLAB. 

Podujatie sa začína o 10:00 hod. v priestoroch Tabačka Kulturfabrik na Gorkého ulici a vstup je voľný. 

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. www.skhu.eu, www.viacarpatia-spf.eu