aktuality – 11. januára 2019

Tabačka & Autospol Vlasatý – partneri v zdieľanej ekonomike

Na Slovensku sa zdieľanie áut (car sharing) len rozbieha, Tabačka Kulturfabrik a spoločnosť  Autospol Vlasatý sa však rozhodli vzájomnou spoluprácou podporiť túto efektívnu formu zdieľanej ekonomiky. Od januára 2019 sa dohodli na ročnom zapožičaní 7-miestneho Nissanu NV200, ktoré nebude slúžiť len potrebám Tabačky, ale v rámci rôznych kultúrnych eventových a markentingových aktivít aj komunite Tabačky.

„Keď nám v Tabačke doslúžilo staré auto, vedel som, že nové nekúpim. Zvyšujúce sa náklady, nevyužité prestoje a snaha o efektívnosť, spojená s podporou vízie zeleného mesta a našej komunity, ma jednoznačne priviedli k snahe zabezpečiť auto, ktoré budeme môcť aj požičiavať, či zdieľať s ďalšími,“ priblížil zámer riaditeľ Tabačky Kulturfabrik Peter Radkoff. Hľadanie ochotného a vhodného  partnera síce trvalo vyše roka, ale podľa jeho slov, stálo za to. Partnera s porozumením pre svoju víziu našiel vo firme dlhoročného autokrosového pretekára a bývalého reprezentanta SR Igora Vlasatého.

Vozidlo patriace spoločnosti Autospol Vlasatý bude slúžiť potrebám Tabačky a súčasne jej špeciálnym eventom, ako napríklad budú víkendy za kultúrou do hlavného mesta či niektorej z metropolí susedných štátov. „Nechcem predbiehať a vopred prezrádzať, ale v tomto roku plánujeme pripraviť rôzne formy zaujímavých eventov a súťaží, ktoré by priniesli výhercom nielen vstupenky na zaujímavé a atraktívne kultúrne podujatia, ale umožnili im sa tam aj odviesť našim Nissanom a komfortnejšie si to užiť,“ dodal P. Radkoff.

Košická spoločnosť s r.o. Autospol Vlasatý sa okrem iného venuje predaju a servisu osobných automobilov značiek SEAT a NISSAN.  Pre japonskú značku NISSAN je zároveň jediným autorizovaným predajcom a servisom elektrovozidiel v Košickom kraji. „Sme predajcovia ktorí cítia zodpovednosť voči životnému prostrediu. Nie je nám ľahostajné v akom meste a v akej krajine žijeme a budeme žiť. Preto sa snažíme rôznymi aktivitami podporovať rozširovanie elektromobility, ako najekologickejšej formy prepravy v súčasnosti, ale zároveň hľadáme aj čo najprijateľnejšie využitie vozidiel so spaľovacími motormi,“ uviedol Ing. Igor Vlasatý, konateľ spoločnosti s r.o. Autospol Vlasatý. Preto sa ako majiteľ firmy rozhodol zapožičať Tabačke vozidlo, ktoré budú môcť zdieľať a používať aj mnohí mladí Košičania, ktorí auto nevlastnia. Zároveň naznačil, že hoci im nateraz bude slúžiť auto s naftovým motorom, do budúcna ho možno nahradí nový elektrický van E-NV200.