aktuality – 28. októbra 2018

Tabačka pozýva na diskusiu s kandidátmi na post primátora Košíc

Zblízka predstaviť verejnosti kandidátov, ktorí majú reálnu šancu zasadnúť na kreslo primátora Košíc, je cieľom dvoch diskusií Tabačka Talk! Dve štruktúrované odborné diskusie sa uskutočnia 29. októbra a 5. novembra od 18:00 h vo Veľkej sále Tabačky Kulturfabrik.

„Našou snahou je zároveň poskytnúť kandidátom priestor v živom formáte odprezentovať svoju víziu a konfrontovať sa navzájom, cez rozdielne prístupy k jednotlivým problémom,“ uviedol dramaturg diskusných formátov Tabačky a jeden z dvojice moderátorov Karol Rohrer. Spolumoderátorkou bude sociologička Zuzana Révészová.

V komunálnych voľbách 10. novembra 2018 sa primátorský post v Košiciach uchádza celkovo 13 osobností. „Vzhľadom na naše obmedzené časové a ľudské zdroje, budeme diskutovať so siedmimi kandidátmi v dvoch kolách,“ spresnil K. Rohrer.

Počas prvého večera sa predstavia nezávislí kandidáti Alena Bašistová, Richard Havrilla, Milan Lesňák a Miroslav Špak. V druhom sa stretnú uchádzači kandidujúci s podporou politických strán Viliam Novotný (Šanca, Sme rodina), Martin Petruško (Smer-SD, SNS) a Jaroslav Polaček (SaS, KDH, SMK-MKP, NOVA, OKS).

Diskutovať budú o témach: Participatívne riadenie a transparentnosť Nezávislí primátor a zastupiteľstvo Aktuálna situácia s parkovaním a jej riešenie Atraktívnosť a efektívnosť mestskej hromadnej dopravy Rozvoj smerujúci k mestu pre cyklistov Územný rozvoj a regulácia developerov Rozvoj zelene a okolia rieky Hornád Sociálne vylúčené komunity a alarmujúca situácia na Luniku IX Funkcia a efektivita kultúrnej infraštruktúry po EHMK 2013 Podpora nezávislej kultúry – grantový systém Verejná diskusia bude zaznamenaná na videonahrávke a súčasne streamovaná online. Diváci budú môcť klásť otázky online, prostredníctvom mobilných telefónov cez stránku https://www.sli.do/ (do diskusie sa dostanú vložením zverejneného kódu).