aktuality – 03. apríla 2020

Tabačka v čase pandémie

Drahí naši návštevníci, partneri a priatelia, 

predvčerom bol 1. apríl a vy ste si mohli po prvýkrát prísť na našu tabačkovskú STREDÁVKU zatancovať a pritom neopustiť svoje byty a ostať doma. Nie, nie je to žart, naozaj to tak bolo.

Vyzerá, že doma ostanete ešte dlhý čas a nám, čo tvoríme Tabačka team, je za vami smutno, či už pracujeme v kanceláriách, za barom, vídate nás pri technike, alebo o nás ani neviete, že tu sme, pracujeme a tvoríme Tabačka Kulturfabrik team. 

Rovnako ako všetci sa snažíme vymyslieť ako tento čas preklenúť a priniesť do vašich domov aspoň kúsok z atmosféry a programu, na ktorí ste zvyknutí, a ktorý bol pre nás všetkých donedávna samozrejmosťou. Snažíme sa byť tvoriví, invenční, urobiť si poriadok v priestore, v papieroch, v hlavách, sústrediť sa na znovuotvorenie, hľadať pozitívne stránky a nehovoriť si, že je to celé na nič.

Zároveň v tom istom čase riešime ako minimalizovať škody, ktoré toto obdobie prináša a ako ho vlastne prežiť, nie obrazne v zmysle prekonať, ale doslovne – v zmysle zostať aj naďalej súčasťou nezávislej kultúrnej scény Košíc a Slovenska.

Rokujeme s našim hlavným partnerom, ktorým je Fond na podporu umenia, snažíme sa komunikovať s mestom Košice, píšeme listy KSK, ktorý je vlastníkom budovy a prosíme o stretnutie a úpravu nájomných podmienok, ktoré sú aktuálne pre naše o.z. likvidačné, pokúšame sa dohodnúť s partnermi, veriteľmi, zamestnancami a bohužiaľ už sme boli nútení prepustiť prvých z nich. Nič z toho nie je jednoduché a tento zvláštny karanténny čas a kríza, ktorú prináša odhaľuje slabé aj silné stránky každého z nás. 

Dúfame, že sa nám podarí toto obdobie ustáť, ale je celkom možné, že aj nie.

Výsledok ovplyvňuje veľa faktorov, z ktorých väčšinu nepoznáme a ktoré my sami môžeme len veľmi málo ovplyvniť. Bohužiaľ sme v situácii, ktorú vlastnými silami vyriešiť nedokážeme.

Budeme radi ak si na nás počas týchto dní spomeniete, navštívite cez svoj komp program nášho centra alebo si prečítate blog na webe. Aj to, že ste s nami nám dáva silu pokračovať a pocit, že to nie je nanič, že to celé má zmysel.

A ak ste aj vy, kvôli korone ostali zaseknutí pri podávaní daňového priznania, až sa odseknete a podáte ho prosím myslite na priestor, ktorý máte radi a pošlite Tabačke Kulturfabrik svoje 2% z dane.

Rovnako nás poteší ak nám na info@tabacka.sk napíšete svoju odpoveď na otázku: Čo vám počas karantény z Tabačky Kulturfabrik najviac chýba?