Tablab

TabLab je priestor pre kreativitu a nápady, nové technológie a inovácie, digitálne zručnosti, vzdelávanie v neformálnom prostredí a nové komunity.

Čo v TabLabe získate?  

V TabLabe získate Teoretické, praktické a digitálne zručnosti. Staneš sa súčasťou novovznikajúcej komunity, možnosť pracovať na vlastnom projekte či možnosť absolvovať jeden alebo viacero kurzov v laboch a mentoring od profesionálov z MATSUKO, Onomatopoje a Tabačka Kulturfabrik.  TabLab, to je VR, Audiovisual, Sound.

 

LAB’s:

 

VR Lab – priestor venujúci sa virtuálnej realite a práce s ňou. Prostredníctvom kurzov sa účastníci naučia základy ovládania VR, dozvedia sa zaujímavosti o rôznych appkách či vstúpia do rôznych svetov virtuálnej reality.

 

Sound Lab – priestor na komplexnú prácu so zvukom od hudobnej produkcie – práca so softvérom, mixing, mastering, cez získanie zručností v oblasti DJingu a elektronickej hudobnej produkcie až po experimentálne a intuitívne hranie. Súčasťou budú aj prednášky a workshopy aj pre rodiny s deťmi.

 

Audiovisual Lab – priestor v ktorom sa budeme venovať práci so streamovacími technológiami, vytváraniu 2D a 3D video obsahu, základom prezentačných zručností na kameru, postprodukcie a deliveringu digitálneho obsahu. Mentorom bude Palko Matia z kreatívneho štúdia Onomatopoje.

 

Technológie

TABLAB x Infoklaszter
TABLAB a maďarský Infoklaszter spojili sily, a náš spoločný projekt bol podporený v rámci programu Interreg V-A Slovakia-Hungary Cooperation Programme. Cieľom projektu je rozvíjanie cezhraničnej spolupráce medzi Košicami a Miškolcom, budovanie partnerstiev medzi organizáciami, školami, komunitou, zdieľanie teoretických, ale aj praktických skúseností, ľudského kapitálu a potenciálu. Zameriame sa na oblasti VR, Audiovisual a Sound. Počas projektu plánujeme partnerské stretnutia, prezentáciu TABLAB v Miškolci a záverečné podujatie v košickej Tabačke.  
#InterregSKHU #BuildingPartnership #EuropeanUnion #acronym
 
Kick Off Meeting