aktuality – 23. februára 2021

Tvoríme Tabačku: Filip Kakara (rozhovor)

Meno: Filip

Pozícia: Head of PR

V Tabačke od: 2009 (s prestávkami)

 

Predstav sa piatimi vetami:

Ahoj. Moje meno je Filip a nepredstavím sa piatimi vetami. Predstavím sa viacerými v odpovediach nižšie. Vyplýva to totižto z povahy mojej práce – nerobiť jednu vec (zbytočne) dvakrát.

 

Ako si sa dostal k práci v Tabačke?

Ľudí z okolia (nielen) Tabačky som začal spoznávať približne v roku 2008. Po prvom ročníku festivalu Street art communication (2009) mi jedno krásne doobedie zavolal Viktor Feher, či mu prídem pomôcť s maľovaním stien. Prehovoril ma na starú známu hlášku “Šak poď, budu zje*y”. Tak som teda prišiel. A som tu. Jedenásty rok s občasnými pauzami. Najprv to bol bar, potom chvíľku technika, neskôr PR asistent a človek zodpovedný za edit webu a správu sociálnych sietí. Je rok 2021, posledné spomínané zostalo, len sedím za vrch stolom.

 

Ako vyzerá tvoj bežný pracovný deň?

Ráno je podstatné zobudiť sa. Potom to už ide samo. Cestou z domu sa zastavím na kávu. Dorazím do Tabačky, dám si druhú. Väčšinou hneď po nej tretiu a potom klasika – kancelársky job. Maily, stretnutia, facebooky, instagramy, eventy, zase maily a tak dookola. Občas stihnem aj obed. Po ňom samozrejme kávu.

 

Čo najčastejšie robíš, ak práve nie si v práci?

Posledné dva roky (10x nesplnený deadline) venujem väčšinu voľného času stavbe mini dreveného domu. Ak to nejde podľa mojich predstáv, tak si nechám čas na dlhé premýšľania. Vtedy zájdem na prechádzku, na bike alebo len tak na pivo. Niekedy aj viac pív.

 

Facebook alebo instagram? A prečo?

Facebook. Instagram ma nestihol, hoci sa viem opustiť aj tam. Facebook preto, lebo obsahuje nespočet verejných a súkromných skupín, kde sa človek dozvie odpovede na väčšinu otázok na tú ktorú tému. Od áut, cez pestovanie zeleniny, až po aktuálne dopravné správy z nášho regiónu. 😀