aktuality – 23. augusta 2021

Udržme živú kultúru nažive!

Doteraz máme v pamäti 6. marec 2020 a prvý potvrdený prípad ochorenia COVID-19 na Slovensku. Naše životy sa zo dňa na deň zmenili a odvtedy balancujeme medzi “životom ako predtým” a životom s obmedzeniami.

Skúsenosť s pandemickou realitou nás naučila mnohým veciam a presvedčila o tom, že Tabačku Kulturfabrik bez divákov a návštevníkov už zažiť nechceme. Ukázalo sa, že aj napriek snahe všetkých zapojených, živej kultúre online priestor nesvedčí, a že pre miesto stretnutí, ktorým sme, je dôležitá fyzická prítomnosť. Cieľom kultúry a nášho programu vždy bolo spájanie a ani teraz nechceme našich divákov a návštevníkov rozdeľovať. Uvedomujeme si však, že bez symbolickej vstupenky, ktorá vás dostane cez našu bránu k zážitkom v bezpečnom prostredí, to nepôjde. Touto cestou preto všetkých našich priaznivcov vyzývame: Ak to váš zdravotný stav dovoľuje, rozšírte rady zaočkovaných, nech môžeme zažívať kultúru spoločne tak, ako ju máme radi! 

Žijeme kultúrou a chceme, aby ste ňou žili s nami. Chceme, aby Tabačka Kulturfabrik bola naďalej bezpečným miestom stretávania, zdieľania, spoločnej tvorby, miestom realizácie nápadov.

Pandemické obmedzenia odhalili, že živá kultúra a stretnutia pri umení ľuďom bytostne chýbali. My veríme, že v aktuálnej situácii je očkovanie injekciou (nielen) pre kultúru, a preto sa spolu s ostatnými malými aj veľkými kultúrnymi centrami na Slovensku pripájame k iniciatíve #vakcínaprekultúru.