Ľudia

Správna rada

Peter Radkoff

člen

Zakladateľ Bona Fide o.z.. Od roku 1995 sa v Košiciach usiluje o vytvorenie a trvalé udržanie nezávislého priestoru pre prezentáciu a tvorbu súčasného umenia. Kultúrny manažér, expert, supervízor mnohých projektov z oblasti sociálnych inovácií a kreatívneho priemyslu. Podieľal sa na získaní titulov Košice EHMK 2013 a Košice Unesco Creative City of Media Art. Rozvoju nezávislej kultúrnej politiky a komunít v Košiciach sa venuje viac ako 25 rokov. Bol zakladateľom a umeleckým riaditeľom kultúrneho centra IC Culture Train a Kasárne Kulturpark. V súčasnosti je umeleckým riaditeľom Tabačky Kulturfabrik.

Karol Rohrer

Člen

Počas kandidatúry Košíc na titul EHMK manažoval projekt Kasárne Kulturparku, ktorý iniciovalo o.z. Bona Fide a ktorý bol súčasťou úspešnej kandidatúry mesta. Po otvorení Tabačka Kulturfabrik bol niekoľko rokov súčasťou riadenia organizácie a dramaturgom diskusného formátu centra Tabačka Talk. Venuje sa riadeniu rodinnej IT firmy, rodine, Tabačke a chodí do divadla.

Zuzana Psotková

členka

Svoje skúsenosti z hereckých angažmán v zriaďovaných a nezriaďovaných divadlách zúročila v roku  2005 a stala sa spoluzakladateľkou divadla Na Peróne, s prvou stálou scénou v kultúrnom centre IC Culture Train. Bola členkou dramaturgickej rady ICCT aj Kasární Kulturpark, kam sa aktivity centra, počas kandidatúry mesta na titul EHMK v roku 2008 rozšírili. Po otvorení Tabačky Kulturfabrik bola súčasťou riadiaceho tímu organizácie a dramaturgičkou divadelného programu centra. V roku 2019 ukončila aktívne pôsobenie v súbore divadla a začala sa venovať vlastnej tvorbe. V období od 2020 do 2021 bola generálnou manažérkou centra. V súčasnosti pôsobí ako performerka, kultúrna aktivistka, manažérka a kurátorka performing art programu v Tabačke Kulturfabrik.

Katarína Živanovič

Členka

Pôvodne novinárka, skúsená manažérka s doktorátom z talianskej Univerzity vo Foggii (téma kultúrne dedičstvo a edukácia). Do Košíc prišla zo Srbskav roku 2016, aby tu zúročila svoje vyše 20 ročné skúsenosti z oblasti manažmentu kultúry. Okrem iného pôsobila na pozícii riaditeľky Kultúrneho centra REX v Belehrade, šéfovala odboru kultúry srbského hlavného mesta a bola výkonnou riaditeľkou Múzea histórie Juhoslávie.  V Košiciach pôsobila v Tabačke v rokoch 2016 – 2019 ako generálna manažérka, počas pandémie koronavírusu manažovala pražské štúdio ALTA a v súčasnosti je riaditeľkou Kreatívneho centra v Nitre.

Hana Skljarszka

členka

Pracuje ako trénerka kritického myslenia a ako facilitátorka participatívnych procesov pre mimovládne organizácie, verejný sektor a podniky. Pracovala v Slovenskej debatnej asociácii a zakladala internátnu medzinárodnú strednú školu LEAF Academy. V súčasnosti je riaditeľkou a lektorkou kritického myslenia a komunikácie v Akadémii kritického myslenia. Je COO Nadácie Cvernovka, ktorá spravuje transformáciu Kampus Nová Cvernovka – oázy kultúry, tvorivosti a radikálnej regenerácie budovy starej chemickej odbornej školy. Pomáha nastavovať nové procesy a napĺňať strategické ciele, ktoré taktiež pomáhala tvoriť spoločne s tímom a komunitou Kam. Dušou a srdcom sociologička vyvíjajúca výskumné metodológie pre každodenný život.

Zuzana Hekel

Členka

Vyštudovala Divadelnú fakultu Vysokej školy múzických umení v Bratislave, odbor divadelná réžia. Má skúsenosti aj s divadelnou dramaturgiou, prevažne v Divadle Aréna, réžiou divadelných predstavení aj s prekladmi divadelných hier. Venovala sa audiovizuálnej tvorbe a ako externá dramaturgička sa v RTVS podieľala na vývoji formátov Hi:STORY a SK:Dejiny. Bola riaditeľkou odboru cestovného ruchu a kultúry Bratislavského samosprávneho kraja a stála pri zmene systému prideľovania dotácií z rozpočtu kraja a pri vzniku kreatívneho centra Nová Cvernovka, ktoré vzniklo sťahovaním kreatívnej komunity do priestorov bývalej chemickej priemyslovky vo vlastníctve kraja. V súčasnosti je riaditeľkou Divadla Jána Palárika v Trnave, ktorého zriaďovateľom je Trnavský samosprávny kraj. 

TÍM TABAČKY KULTURFABRIK

Peter Radkoff

Umelecký riaditeľ

peter@tabacka.sk

Filip Kakara

Generálny manažér

filip@tabacka.sk

Dramaturgia

Marek Mikič

Hudobný dramaturg

marek.mikic@tabacka.sk

Zuzana Psotková

Dramaturgia performing arts, rezidencie a workshopy

zuz@tabacka.sk

Michal Krendželák / Kelso

Elektronická hudba

kelso@tabacka.sk

Tomáš Straka

Literatúra

straka@tabacka.sk

Samuel Velebný

Kurátor galerijného programu

samuel@tabacka.sk

Zuzana Kupcová

Diskusie

zuzka@tabacka.sk

Produkcia a technika

Zuzana Pitková

Produkcia

zuzci@tabacka.sk

Martin Panulin

Produkcia

panulin@tabacka.sk

+421 905 545 986

Damián Petro

Slavomír Knapík

Technická podpora

technika@tabacka.sk

Promo team

Martin Majdák

Head of public relations

martin.majdak@tabacka.sk

Simona Baková

Public relations

simona@tabacka.sk 

Gastro team

Radomír Reviľák

Gastro manažér

rado@tabacka.sk

+421 905 600 988

Bea Tóthová

Bar manažérka

bea@tabacka.sk

Prevádzka a ekonomika

Zuzana Štepánová

Hlavná účtovníčka

ekonom@tabacka.sk